Üzüm Hoşafı Tarifi

Üzüm Hoşafı Tarifi Üzüm Hoşafı Tarifi

ÜZÜM HOŞAFI

Üzüm hoşafı,Benim severek hazırlayıp içitğim harika pratik kolay maliyeti ucuz bir lezzet.Atalarımızdan gelen hatta kurtuluş savaşı askerlerimizin yemek listesinde yeri olan manen ve vitamin olarak çok değerli olan bu geleneksel türk tarifinin evlerimizden silinmemesi çocuklarımızın dışarda satılan saçma sapan içinde insanın midesini bulandıran şeylerin olduğu iddia edilen şu çok satan içeceklerin yada kutu olarak satılan çürük meyvelerden hazırlanan meşrubatlardan uzak tutmak biz annelerin çocukları için yapması gereken en önemli vazife diye düşünüyorum bu yüzden bu tarz içecekleri evde hazırlanmak gerekli diye düşünüyorum.Buyrun evde hazırlayacağınız doğal şifalı üzüm hoşafı tarifine.

Malzemeler:

  • 500 gram kuru üzüm
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 4 bardak su
  • 5 karanfil
  • 1 çubuk tarçın

 Hazırlanışı:
4 su bardağı suyu tencereye alın. Üzerine kuru üzümü, toz şekeri, karanfili, tarçını ekleyin. Hoşaf kaynamaya başlayınca altını kısın ve biraz daha kaynatın. Hoşaf hazır olunca altını kapatın ve soğumaya bırakın. Dilerseniz soğuk olarak servis edebilirsiniz.

YORUMLAR

Tags : Üzüm Tarifi Hoşafı Tarifi Tarifi Tarifi Üzüm Hoşafı Tarifi ve yapılışı, kolay Üzüm Hoşafı Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Üzüm Hoşafı Tarifi ardanın mutfağı