Muhallebili Kadayıf Tarifi

Muhallebili Kadayıf Tarifi Muhallebili Kadayıf Tarifi

MUHALLEBİLİ KADAYIF TARİFİ

Bugün sizlere, canınız her istediğinde yapabileceğiniz, pratik bir tatlı olan muhallebili kadayıf tarifini anlatacağız. Özellikle hazırlanışı bakımından kolay bir tatlı olan muhallebili kadayıfı yapmak için ev kadını olmanıza gerek yok. Çalışıyorsanız bile canınız isterse işinizden geldiğinizde de çabucak yapabilirsiniz. Şimdi geçelim tatlı tarifimize.

Öncelikle malzemelerimizi yazalım;

350 gr tel kadayıf
3 yemek kaşığı tereyağı
5 yemek kaşığı toz şeker
1,5 su bardağı dövülmüş ceviz
1 lt. süt
4 yemek kaşığı un
3 yemek kaşığı mısır nişastası
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
1 adet yumurta sarısı
200 ml. sıvı krema

Ve tarifimize geçelim; Kadayıfımızı kolay kırılabilmesi için 2 saat kadar derin dondurucuda beklettikten sonra ince ince kırıyoruz. Geniş bir teflon tavada tereyağını eritiyoruz. Ardından şeker ve kadayıfı ekleyip ve rengi pembeye dönünceye kadar bekliyoruz. Son olarak cevizi atıyoruz ve bir süre daha kavurup ocaktan alıyoruz. Son olarak kadayıfımızı teflondan ayrı bir kaba alarak soğumasını bekliyoruz. Böylece tatlımızın kadayıf kısmını hazırlamış bulunuyoruz.

Muhallebimizi hazırlarken, krema ve vanilyanın dışındaki tüm malzemeleri bir tencereye alıyoruz ve karıştırarak pişiriyoruz. Muhallebi kaynadıktan sonra 3 dakika kadar bekleyip ocaktan alıyoruz. 15 dakika kadar soğumasını bekledikten sonra krema ve vanilyayı da katıyoruz ve mikser yardımıyla 4-5 dakika çırptıktan sonra muhallebimizde hazır hale gelecektir.

Artık hem kadayıfımız, hem de muhallebimiz hazır. Şimdi bir borcama önce kızartmış olduğumuz kadayıfın bir kısmını yayarak döküyoruz. Ardından muhallebiyi üzerine döküyoruz ve son olarak kalan kadayıfı da muhallebinin üzerine döktükten sonra soğumasını bekliyoruz ve buz dolabına kaldırıyoruz.

Haydi afiyet olsun..

YORUMLAR

Ece KAYNAR
ÇOKgüzel anlatıyorsunuz,elinize sağlık ve son olarak ben de bir şey söylüyorum size de //Hadi afiyet olsun//


TÜLAY
BU ÇORBAMI OLUYOR ŞİMDİ


Tags : Muhallebili Tarifi Kadayıf Tarifi Tarifi Tarifi Muhallebili Kadayıf Tarifi ve yapılışı, kolay Muhallebili Kadayıf Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Muhallebili Kadayıf Tarifi ardanın mutfağı