Kabaklı Havuç Salatası Tarifi

Kabaklı Havuç Salatası Tarifi Kabaklı Havuç Salatası Tarifi


Kabaklı Havuç Salatası Tarifi

Kabaklı havuç salatası için gerekli malzemeler;

3 adet kabak, 1 adet havuç, 5 taze soğan, 1 diş sarımsak, 1 tutam kadar dereotu, 1 tutam semizotu, yarım kilo yoğurt, 3 çorba kaşığı zeytinyağı sıvıyağı tuz ve karabiber.

Kabaklı havuç salatasının hazırlanışı:

Kabakları yıkadıktan sonra rendenizin büyük olan kısmı ile rendeleyin. Havuçları yıkayın ve kabuklarını soyup rendeledikten sonra bir tava içerisine bir miktar sıvıyağı koyarak havuçları 3dk kadar pişiriyoruz. Ardından kabakların suyunu sıkarak tavaya alıp, üzerine tuz ve karabiberi ilave edip 5 dakika kabakların suyunu sıkarak tavaya alıp, üzerine tuz ve karabiberi ilave edip 5 dakika kadar daha pişiriyoruz. Sebzeleri soğumaya bırakıyoruz. Bu sırada taze soğanları ve dereotunu ince bir şekilde doğruyoruz. Karıştırma kabı içerisine yoğurdu alın. Üzerine dökmek için 3 çorba kasığı kadarını bir kaseye alıp ayıralım. Sarımsağı ezip çırpma teli ile karıştırdıktan sonra soğan dereotunu ve tavada pişirdiğimiz havuçları kabak karışımını yoğurdun üzerine döküp beraber karıştırıyoruz. Salata kasesinin içerisine yoğurtla kapatıyoruz. Semizotu yaprakları ve çok ince kesilmiş kıvırcık havuç dilimleri ile süslüyoruz. Ve işte final hepinize afiyet olsun.

YORUMLAR

Tags : Kabaklı Tarifi Havuç Tarifi Salatası Tarifi Tarifi Tarifi Kabaklı Havuç Salatası Tarifi ve yapılışı, kolay Kabaklı Havuç Salatası Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Kabaklı Havuç Salatası Tarifi ardanın mutfağı