Tok Tutan Sahur Önerileri

Tok Tutan Sahur Önerileri Tok Tutan Sahur Önerileri

Tok Tutan Sahur Önerileri

Oruç tutanların dikkat etmesi gereken ama çoğu kişinin dikkat etmediği birçok kolaylaştırıcı yol vardır. Ramazan ayında midemizi dinlendirmek, ibadet etmek amaçlı tutulan oruçları kendimize eziyet haline getirmek, mideye rahatlık yerine zeval vermek hiç de sağlıklı bir durum değildir. Sahur ile orucumuzu başlattığımız, iftar ile sonlandırdığımız bir gün içinde acıkmayanımız yoktur tabii ki.

Ama bunun yanında sahurda yenmemesi gerek şeyler yiyip diğer açlık ve susuzlukla savaşmak bizleri sağlık açısından kötü etkiler. Sahurda yenmesi tavsiye edilen şey genellikle kahvaltılık ürünlerdir. Ağır yemekler yiyip diğer gün tok kalacağımıza inanıyorsak yanılgı içerisindeyiz demektir. Çünkü ertesi sabah büyük bir susuzluk ve karın ağrısıyla uyanmamak elde değildir.

Bunun yanında her gün yiyip uyuduğunuz için alacağınız kilolarda oldukça rahatsızlık veren bir başka durumdur. Sahurda kahvaltılık ürünlerin yanında ceviz ve fındık gibi gıdalar da tüketim için tercih edilmelidir. Yapacağımız kahvaltıyla orucumuzu başlatırken sindirimi kolay ürünler de tercih edilmelidir. Karbonhidrat, protein, yağ, vitamin gibi şeylerin hepsinden tüketmek ve kararında tüketmek en önemlisidir. Sahurda su içmeye yüklenmemeli, midemizi su ile doldurmamalıyız.

Oruç tutanların dikkat etmeleri gereken tek bir mesele vardır, bunun bilincinde oldukları takdirde çok rahat bir ramazan ayı geçirmiş olacaklar, ibadetlerini vücuduna zeval vermeden tamamlayacaklardır. Bu mesele ise şudur: Sahurda ne kadar çok yersem diğer gün o kadar acıkmam. Bu algıdan kurtuldukları takdirde her şey istenilen gibi olacaktır.

YORUMLAR

Tags : Tok Tarifi Tutan Tarifi Sahur Tarifi Önerileri Tarifi Tok Tutan Sahur Önerileri ve yapılışı, kolay Tok Tutan Sahur Önerileri resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Tok Tutan Sahur Önerileri ardanın mutfağı