Karışık Dolma Tarifi

Karışık Dolma Tarifi Karışık Dolma Tarifi

Karışık Dolma Tarifi

 Gerekli malzemeler; 10 kırmızı dolmalık biber, yeşil dolmalık biber, 5 domates 250 gram kıyma, 1 su bardağı pirinç, iki kuru soğan, 1 su bardağı domates salçası, bir tutam maydanoz, dereotu, taze nane, tuz, karabiber, sıvıyağ ve su.

 Hazırlanışı; önce biberleri yıkayıp çekirdeklerini çıkartın süzgeç de ters çevirip suyunun akması için bırakıyoruz. Domatesin üst bölümüne kapak açıp bıçak ucuyla ya da tatlı kaşığı domatesin iç kısmını boşaltıyoruz. Bir karıştırma kasesine kıymayı yıkanmış pirinci ve doğranmış kuru soğanı ardından salçayı ince kıyılmış maydanozu dereotunu ve taze naneyi ekliyoruz. Ardından da koyduktan sonra tuzunu karabiberini koyup elimizle iyice yoğuruyoruz kıvamı sert su ilave ederek yumuşatabilirsiniz.  İç harcımızı yoğurma işlemi bittikten sonra harcımıza biberleri ve domatesleri doldurup yayvan bir tencerenin içerisine diziyoruz. Biberlerin saplarını kapak olarak yine üzerlerine kapatıyoruz. Biberler tencerenin bir bölümünde domateslerde diğer bölümünde yer alıyor. Domatesin içlerinden çıkardınız parçaları da tahta üzerine doğrayarak domatesleri üzerine yerleştiriyoruz. Su sıvı yağ ve tuz ekleyip kapağını kapatarak kısık ateşte ocak üzerinde pişirmeye başlıyoruz. Yoğurt ile servis yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Tags : Karışık Tarifi Dolma Tarifi Tarifi Tarifi Karışık Dolma Tarifi ve yapılışı, kolay Karışık Dolma Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Karışık Dolma Tarifi ardanın mutfağı