Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi

Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi


Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi

Yumurtalı fasulye piyazı için gerekli malzemeleri;

2 su bardağı kadar kuru fasulye, 2 kırmızı soğan, 3 yumurta, bir kase kadar çeri domates, bir kase siyah zeytin, yeşil biber, bir tutam maydanoz, 1 adet limon ve yarım çay bardağı kadar zeytinyağı.

Yumurtalı Fasulye Piyazı Hazırlanışı;

Öncelikle fasulyelerin akşamdan yıkanıp soğuk suyla ıslattığınız fasulyeleri tekrar üzerine iki parmak çıkacak mesafede su koyup kaynamaya bırakıyoruz.  Kaynarken üzerinde biriken köpüğü mutlaka bir kaşık yardımıyla alıyoruz. Arada sırada soğuk su dökerek 3 te çıkan fasulyelerin dibe çökmesini sağlıyoruz. Böylece fasulyelerin tamamı pişmiş olacaktır. Haşlanmış olan fasulyeleri soğuk suyla soğuduktan sonra süzgece alıp süzdürüyoruz. Ardından piyazın harcını hazırlamak için önce kırmızı soğanları soyup, yarım piyaz şeklinde doğruyoruz arkasından yeşilbiberi, domatesi ve maydanozu ince ince olarak doğruyoruz. Doğramış olduğumuz bu malzemeleri de bir karıştırma kabına alarak süzgeçteki fasulyeleri limon suyunu zeytinyağını koyup hepsini beraber harmanlıyoruz. Sizin zevkinize göre seçtiğiniz salata tabağına fasulye piyazı döktükten sonra ardından haşlanmış olan yumurtaları dilim dilim keserek üzerine diziyoruz. Siyah zeytinleri de üzerine serpiyoruz. İstediğiniz gibi zevkinize göre süsleyebilirsiniz.  Biraz taze nane ve kıvırcık yaprakları ile süsleme işlemi yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Tags : Yumurtalı Tarifi Fasulye Tarifi Piyazı Tarifi Tarifi Tarifi Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi ve yapılışı, kolay Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Yumurtalı Fasulye Piyazı Tarifi ardanın mutfağı