Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi

Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi

Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi

Tavuklu kereviz salatası için gerekli malzemeler;

3 kereviz, bir kase yoğurt, bir bütün haşlanmış tavuk göğsü, 4 çorba kaşığı mayonez, 1 tutam maydanoz, tuz, karabiber ve pul biber.

Hazırlanışı;

Salatalığı hazırlamaya tavuk göğsünü haşlayarak başlıyoruz. Haşlanmış tavuk göğsünü soğutup elimizle didik didik ediyoruz.  Geniş bir kase içerisine susuz yerinden alınmış yoğurdu ya da süzme bir yoğurdu koyuyoruz. Üzerine mayonezi ekleyip karıştırıyoruz.  Birinci kerevizi soyup rendeleyin bekletmeden yoğurtlu karışımın içerisine alıyoruz ve bir güzel karıştırıyoruz ikinci ve üçüncü kerevizli de bu işlem için uyguluyoruz.  Böylece kerevizler kararmış oluyor. Kerevizler renginin diğer yerinden rendelenmesi gerekiyor. Hazırlamış olduğumuz kereviz salatası bir kaba alıyoruz ve üzerine didiklenmiş olduğumuz tavukları ekliyoruz. Fakat eklemeden önce tuz ve biber ile tatlandırılmış olarak tavuk göğsünü buluyoruz.  En son pul biber ve ince kıyım maydanozu de serptikten sonra salatamız hazırdır. Bu salata mümkünse hazırlandıktan hemen sonra tüketilirse gerçek tadını almış olursunuz. Aksi halde biraz daha bozulmuş olabilir. Şimdiden yapanlara afiyet olsun.

YORUMLAR

Tags : Tavuklu Tarifi Kereviz Tarifi Salatası Tarifi Tarifi Tarifi Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi ve yapılışı, kolay Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Tavuklu Kereviz Salatası Tarifi ardanın mutfağı