Patatesli Sandal Sefası

Patatesli Sandal Sefası Patatesli Sandal Sefası

Patatesli Sandal Sefası

Gerekli malzemeler; bir kilogram antrikot et, 7 adet bostan patlıcanı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, kızartmak için bir miktar sıvı yağ, 4 5 adet domates, 4 adet sivri biber, tuz, üzeri için kaşar peyniri rendesi.

Hazırlanışı; önce bol sıvıyağını kızartma tenceresinde alıp iyice kızdırın. Patlıcanları birer birer uzunlamasına ikiye kesip kabuklarını soymadan yüksek ateşte önlü arkalı kızartın. Kağıt havlu üzerine alıp fazla yağını süzün. 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağını kızdırın. Ardından antrikot ilave edip bıraktığı suyu iyice çekip daha sonra ağzına kadar pişirin.  Sonra biberleri ve domatesleri doğrayıp tuzla beraber eti ekleyip etli pişirin. Patlıcanların ortasına çatalla bir kez ezin içlerine etten bir parça koyup.  Fırın kabına dizin isterseniz cam bir kaba isterseniz tepsi dizebilirsiniz. Eğer bu akşam yemeği için hazırlıyorsanız servise yarım saat kalana kadar üzerine folyo örtebilirsiniz.  Eti suyu kaldıysa bu suyu kalmadıysa bir miktar salçalı suyun üzerine dökün yaklaşık 200 derece ulan bir fırında yarım saatten biraz daha fazla pişirip sıcak şekilde servis yapınız.

YORUMLAR

Tags : Patatesli Tarifi Sandal Tarifi Sefası Tarifi Patatesli Sandal Sefası ve yapılışı, kolay Patatesli Sandal Sefası resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Patatesli Sandal Sefası ardanın mutfağı