Tesbihe Gönül Vermek

Tesbihe Gönül Vermek Tesbihe Gönül Vermek

Tesbih insanoğlunun hayatında sürekli var olmuştur. Sadece ibadet ve el sanatları alanında değil edebiyat alanında da ele alınan tesbihin bir kültür olduğu ve bu işin ustalığının da son derece önemli olduğu bilinmelidir. Hakkında yüzlerce eser bulunan modeller günümüzde de modernize edilmiştir ve erkekler için de özel bir hediye seçeneği olarak düşünülebilir.

Ülkemizde müzelerin yanı sıra tesbih koleksiyonu yapan ünlü sanatçı, iş adamı ve politikacılar da bulunmaktadır. Namaz sonrasında çekilen tesbihler Allah ile aramızdaki iletişimin de aracısıdır. Kimi zaman sabır kimi zaman ise alışkanlıktan çekilen taneler hayatımızın da içinde bulunduğu zorluklardan kurtulmanın en basit yöntemidir. Usta ellerin tezgâhlarında hayat bulan farklı renk, uzunluk, büyüklük ve desende karşımıza çıkan modellerin her birinin kendine özel hikâyeleri de bulunmaktadır. Bugün online alışveriş siteleri sayesinde yerinizden kalkmadan ve mağazaları dolaşmadan da en beğendiğiniz modellere sahip olabilirsiniz. Yapılırken sabırla, çekilirken de sükûnetle hayatımıza giren tesbihler evlerin de vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Özellikle modern erkekler için tesbih, yüzük, kolye ve bileklik setlerine göz atabilir ve sevdiğiniz için özel ve anlamlı bir set hazırlayabilirsiniz. Özellikle gümüş aksesuarlarla takımlanan modeller arasında isme özel hazırlananlarını da bulabilirsiniz. Tesbihi çekerken ona verilmiş emeğe saygılı olmak ise işin adabından ileri gelmektedir. Hepimiz etrafımıza baktığımızda vites koluna dolanmış veya bir kabadayının elinde sallanan tesbihleri görebiliriz.

YORUMLAR

Tags : Tesbihe Tarifi Gönül Tarifi Vermek Tarifi Tesbihe Gönül Vermek ve yapılışı, kolay Tesbihe Gönül Vermek resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Tesbihe Gönül Vermek ardanın mutfağı