Kedi dili tatlısı

Kedi dili tatlısı Kedi dili tatlısı

Kedi dili tatlısı tarifi ev hanıları için oturmalarda, günlerde kullanabileceği farklı bir tatlı tarifidir.

Malzemeler;

18 adet kedi dili bisküvi

Muhallebisi için; 3 su bardağı süt, 2,5 yemek kaşığı un, 1,5 yemek kaşığı bugday nişastası, 1,5 çay bardağı toz şeker, 1 adet yumurta sarısı, 1 paket vanilya, 1 yemek kaşığı tereyağı

Islatmak için; 1 su bardağı süt isteğe göre çikolata soslu yapmak istereniz tavsiye ederim daha güzel oluyor, 1 paket hazır çikolata sosu. Eger evde kendiniz yapabiliyorsanız o da olur. Bir tencerenin içerisine üç su bardağı sütü, bir adet yumurtanın sarısını, iki buçuk yemek kaşığı unu, bir buçuk yemek kaşığı nişastayı ve bir buçuk çay bardağı toz şekeri koyuyoruz.

Koymuş olduğumuz malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Ocak üzerinde koyu bir kıvam alana kadar dibi tutmaması için sürekli karıştırıarak pişirin. Daha sonra pişen muhallebiyi ocaktan alın. Ocaktan almış olduğumuz muhallebinin içerisine bir yemek kaşığı tereyağı ve bir paket vanilyayı ekleyip iyice karıştırın. Bir ya da iki dakika soğumaya bırakın. Karışım soğurken kedi dili bisküvileri süte batırıp dikdörtgen bir borcama dizin. Üzerine hazırlamış olduğunuz muhallebiyi dökün.

Bir kaşık yardımıyla dökmüş olduğunuz muhalebiyi iyice yayın. Dört ya da beş saat kadar buzdolabında soğumaya bırakın. isteğe göre; Bir paket çikolata sosunu arkasındaki talimata göre hazırlayıp.pişirin. Ara ara karıştırarak soğumaya bırakın. Muhallebiyi daha sonra kedi dili tatlısı üzerine dökün. İsterseniz hazır çikolata sosu da kullanabilirsizniz. Hazırlamış olduğunuz çikolata sosunu kedi dili tatlısının üzerine döküp yayın. Daha sonra buzdoolabında soğumaya bırakın. Dört ya da beş saat soğumaya bıraktığınız tatlıyı çıkarıp servis yapın.

Üzerini diledğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Bu tarif on kişiliktir. Kişi sayısına göre mmalzelemeleri ayarlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Tags : Kedi Tarifi dili Tarifi tatlısı Tarifi Kedi dili tatlısı ve yapılışı, kolay Kedi dili tatlısı resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Kedi dili tatlısı ardanın mutfağı