Tarhana Çorbası Yemek Tarifi

Tarhana Çorbası Yemek Tarifi Tarhana Çorbası Yemek Tarifi

Merhaba sevgili makale okurları; Bugün sizlere tarhana çorbasının tarifini vereceğiz.

Tarhana çorbası için; iki kaşık tarhana, bir yemek kaşığı salça, bir çay kaşığı sana yağı, bir tatlı kaşığı sıvı yağ, bir çay kaşığı pul biber, bir çay kaşığı karabiber.

Kıymalı yapmak isteyenler için bir yemek kaşığı kıyma. Sucuklu yapmak isterseniz yarım halka sucuktan az sucuk.(sucuklu tarhana çok fazla biinmemektedir ancak tadı çok güzel olmaktadır. Farklı tatlar denemek isteyenlere tavsiyemizdir.) sıvı yağ, sana yağı bir tencereye konulur. Yağ hafif kızarmaya başladığında salça atılır. Kıymalı yapmak isteyenler için kıyma içine atılır. Biraz karıştırılır. Bunları yaparkende aynı zamanda tarhana bir kabın içerisine konulup üzerine su ilave edilerek kaşık yardımıyla ezilir.

Ezilmiş olan tarhana tencereye konulur. Üzerine yeteri kadar su ilave edilir. ( 3 bardak su ) Daha sonra kaynayana kadar karıştırılır. Hafif kaynamaya başladığında pulbiber ve karabiber ilave edilir. Kaynayan tarhana kısık ateşe alınır ve beş dakika kısık ateşte pişirilir. Eğer tarhana piştikten sonra katı olursa su ilave edilebilir. Sucuklu tarhana ise ; Tarhanayı pişirdikten sonra sucuklar bir tavada kızartılır daha sonra kaynayan tarhananın içerisine atılır. Karıştırılır. Beş dakika kadar sucukların tadını alması için kısık ateşte kaynatılır. Not: Tarhananın içerine bir diş sarımsak ezip koyarsanız daha lezzetli olur. Afiyet olsun..

YORUMLAR

Tags : Tarhana Tarifi Çorbası Tarifi Yemek Tarifi Tarifi Tarifi Tarifi Tarhana Çorbası Yemek Tarifi ve yapılışı, kolay Tarhana Çorbası Yemek Tarifi resimli ve yapılışı nurselin mutfağı Tarhana Çorbası Yemek Tarifi ardanın mutfağı