İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri

İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri

İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri

 Faydalı içeriğiyle bilinen yeşil çay, herkes tarafından çok sevilmemektedir. Tadını sevmeyenler ve içemeyenler için yeşil çayı kolaylıkla içerecek ve sevdirecek aromalar çözüm olabilir. İşte o tarifler;

Kavunlu Yeşil Çay Tarifi

 Tatlı kavun ile detoks etkili yeşil çayı birleştirerek, muhteşem bir çay hazırlayabilirsiniz. Bu çay içecek zamanda anti aging özelliği ile cildiniz için de çok etkilidir.

Malzemeler:

  • Yeşil çay poşeti
  •  Çeyrek kavun dilimi
  •  4 kaşık kuru nane yaprağı
  •  2 kaşık süzme bal

 

 Bu tarif için önce bir bardak suyu kaynatın. Bu suya yeşil çay poşetlerini koyarak 5 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra üzerine nane yaprakları, dilimlenen kavunu ve balı ekleyerek orta ateşte biraz kaynatın. En son yeşil çayı ve kavunlu karışımı süzerek tekrar karıştırın. 2 saat boyunca dolapta bekletin. Ardından da tüketebilirsiniz.

Ahududulu Yeşil Çay Tarifi

 Ahududu, hoş aromalı ve detoks etkili güçlü bir meyvedir. Bu meyvede antioksidan özellikler çokça bulunur. Aynı zamanda ise A,C ve E vitaminleri vardır.

Malzemeler:

  • 1 kase Ahududu
  •  Yeşil çay poşeti
  •  1 kaşık bal

 Bu çay için bir bardak suyu ısıtarak bir porselen kupaya ü boşaltın. İçine de yeşil çay poşetini koyarak 5 dakika kadar demlenmesini sağlayın. Daha sonra yeşil çay poşetini çöpe atın. 1 fincan kadar ayrı bir su alarak onu da ısıtın ve içine ahududular ile birlikte balı ilave edin. Ahududular iyice yumuşayana kadar orta ateşte yavaş yavaş pişirin. Hazırladığınız yeşil çay ile birlikte karıştırarak soğuması için 1 saat kadar bekletin. Daha sonra süzerek keyifle tüketebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Tags : İçmekte Tarifi Zorlananlar Tarifi için Tarifi Meyveli Tarifi Yeşil Tarifi Çay Tarifi Tarifleri Tarifi İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri ve yapılışı, kolay İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri resimli ve yapılışı nurselin mutfağı İçmekte Zorlananlar için Meyveli Yeşil Çay Tarifleri ardanın mutfağı